شماره تماس پشتیبانی

09381011255

09912315882

سلام.

من ندا معزی پور هستم. یکی از مدرسان گروه آموزشی دیزیتاک. قراره اینجا براتون تعریف کنم که اصلا چی شد که من شدم معلم زبان.

داستان برمیگرده به وقتی که شش سالم بود. همون موقع که داشتم الفبای فارسی رو یاد می گرفتم، یه شب خیلی اتفاقی به دعوت پدرم که اولین معلم زبان من بود، نشستم پای درس انگلیسی. اینکه چی شد علاقمند شدم درست یادم نمیاد. امکانات یادگیری زبان هم توی شهرستان زیاد نبود ولی علاقه ای که در من شکل گرفته بود شدید و شدیدتر میشد. اینقدر که سال سوم ابتدایی، تو همون انشای معروف “در آینده می خواهید چکاره شوید” با قاطعیت نوشتم که “من می خواهم در آینده مدرک دکترای زبان انگلیسی را اخذ نمایم”. از اون به بعد هم هر قدمی که برداشتم در همین راستا بود و اگرچه هفت سال تو مدارس تیزهوشان با فیزیک و زیست و شیمی سروکله زدم، دست آخر تونستم با شرکت در کنکور اختصاصی زبان به آرزوم برسم و به عنوان دانشجوی استعداد های درخشان  در رشته ی زبان وادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی تهران مشغول تحصیل  بشم. از همون موقع هم تدریس رو شروع کردم. تو دانشگاه، دو علاقه ی اصلی من کنار هم قرار گرفتند: ادبیات و زبان. با اینکه فکر می کردم حتما برای ارشد انتخابم ادبیات خواهد بود، بر اساس یه سری اتفاقات پیش بینی نشده! شدم دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه الزهرا.

بعد از فارغ التحصیلی برگشتم شهرستان. تو اون دوره تدریس دانشگاهی رو شروع کردم و همزمان با دوره های آموزشگاهی، تدریس واحد های عمومی و تخصصی تو دانشگاه رو هم تجربه کردم. چند سالی به همین منوال گذشت. تا اینکه سرو کله ی اون هدف همیشگی که تو هیاهوی زندگی گم شده بود دوباره پیدا شد: دکترا. تو کنکور شرکت کردم و با رتبه ی ۱۱ آزمون تخصصی دکتری شدم دانشجوی دکترای آموزش زبان دانشگاه فردوسی مشهد.

تو سال های اخیر، بنا به شرایط زندگی، بین این شهر و اون شهر در سفر بودم. تو این مدت تدریس رو در حوزه های مختلف تجربه کردم. اما چه وقتی که سطوح ابتدایی تدریس می کردم، چه زمانی که تو دانشگاه مشغول هستم، یه اصل ثابت وجود داره و اونم اینه که عاشق کارم هستم. برای من معنای تدریس فقط آموزش زبان نیست؛ معلمی از نظر من یک هنره که نه تنها انتقال مفاهیم درسی بلکه بسیار فراتر از اون رو در بر می گیره. و صد البته که این کار مگر با عشق و علاقه ی فراوان میسر نیست.